Dieta oczyszczająca

Diet nie stosuje się wyłącznie w tym celu, by gubić na nich zbędne kilogramy. Czasami mają one pełnić funkcje uzdrawiające i pozbawić organizm pewnych toksyn, by zaczął on ponownie prawidłowo działać. Wiele jest bowiem takich osób, które przez całe swoje życie odżywiają się niewłaściwie, a dopiero na samym końcu zauważają, jak wiele chorób to u nich wywołało. To wtedy postanawiają, że zmienią swój styl żywienia, wybierając dla siebie jadłospis, z którego składa się dieta oczyszczająca. Jej celem jest oczyszczenie organizmu, więc powinien na nią przejść każdy, kto czuje, że zaniedbał swoje zdrowie.
Jak przygotować się do takiej diety? Najlepiej wyznaczyć sobie listę takich produktów spożywczych, które będzie można spokojnie jeść, odtruwając przy tym swój organizm. Na pierwszym miejscu musi znaleźć się niesamowity płyn, który zna każdy, a nie każdy docenia jego właściwości. Mowa tu o wodzie, czyli napoju o niezwykłym działaniu, jaki pity w odpowiednich ilościach pozwala pozbyć się toksyn, które organizm usuwa wraz z moczem. Dla każdego człowieka odpowiednia będzie inna ilość wody, więc ją należy już dobierać indywidualnie, dopasowując ją do swojego wieku, wagi, wzrostu czy nawet trybu życia (siedzący bądź aktywny). Czasami wodę można zastąpić bardziej specjalistycznymi napojami o typowych właściwościach oczyszczających, wśród których występują herbaty o rozmaitych odmianach. Zielona radzi sobie z różnymi złogami, a czerwona przyspiesza metabolizm, więc zawiera ją i dieta odchudzająca. To, co warto ograniczyć, to na pewno kawa, która w zbyt dużych ilościach negatywnie działa na zdrowie, w szczególności na układ nerwowy. Artykuły typowo jedzeniowe, które też występują w dietach oczyszczających, to oczywiście owoce i warzywa – najlepsze źródła witamin oraz minerałów. Nieraz lekarze mówią, że można jeść je do oporu, ponieważ nie mają one wiele kalorii, a świetnie wspomagają układ odpornościowy oraz układ trawienny. Bez wątpienia nikomu nie zaszkodzą.
Przynajmniej raz w roku warto przejść na kilkudniową dietę oczyszczającą. Nawet jeśli ktoś sądzi, że zawsze wybiera w sklepach spożywczych zdrowe produkty i unika tych, które mogłyby mu jakoś zaszkodzić, w jego organizmie mogą zalegać tysiące toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Szybko każdy pozbędzie się ich z pomocą wody, ziołowych naparów, specjalistycznych herbatek oraz naturalnych owoców i warzyw. Dieta złożona z tego rodzaju artykułów zawsze prowadzi do lepszego zdrowia, lepszego samopoczucia i nawet lepszej sylwetki.