Efekty po diecie dr Dąbrowskiej

O dietach zaczynamy myśleć dopiero wtedy, gdy widzimy, że jest nas coraz więcej. Zazwyczaj dostrzegamy to w tym krytycznym momencie, kiedy waga jest wyższa o nie kilka, a kilkanaście kilogramów. Zaczynamy szukać rozmaitych sposobów na poradzenie sobie z nią, sprawdzając w szczególności te diety, które są polecane przez gwiazdy telewizyjne bądź większość Internautów. Dieta dąbrowskiej właśnie do nich należy, więc prawdopodobnie szybko o niej usłyszymy, przeglądając te wszystkie strony czy fora na temat zdrowego żywienia. Pamiętajmy jednak, że efekty diet bywają bardzo różne i nie są zawsze skierowane na zrzucanie zbędnych kalorii. Jakie rezultaty da nam zatem jadłospis pani Dąbrowskiej?
Większość osób całkowicie błędnie traktuje tę dietę. Skoro bowiem nazywana jest ona dietą, zakładamy, że na niej będziemy zrzucać swoje zbędne kilogramy. Nieprawidłowo definiujemy słowo dieta, które w rzeczywistości jest tylko stylem żywienia, jaki każdy z nas ma, nawet jeśli obżera się od rana do wieczora słodyczami oraz fast-foodami. Dr Dąbrowska wielokrotnie wspominała, że jej specjalny jadłospis nie jest kierowany do tych osób, które zamierzają schudnąć. Oczywiście, stosując go, można nieco stracić na wadze, ale będzie to tylko dodatek do zupełnie innych korzyści. Ta dieta ma głównie na celu oczyszczanie organizmu, czyli usuwanie z niego zbędnych produktów, zbędnych substancji oraz toksyn. Stosujemy ją wtedy, gdy czujemy, że nasz organizm stał się prawdziwym śmietnikiem, dlatego chcemy go zregenerować. Źle funkcjonujący organizm daje nam wiele sygnałów – powoduje u nas silne zmęczenie, brak energii oraz szereg problemów typowo zdrowotnych. Doktor Dąbrowska stworzyła swoją dietę po to, by dzięki niej leczyć te wszystkie schorzenia oraz dolegliwości, z jakimi borykamy się na co dzień. Nawet jeśli nie jesteśmy do niej przekonani, gdy już na nią przejdziemy i przetrzymamy ją przez jakiś tydzień lub dwa, od razu poczujemy się po tych dniach lepiej. Będziemy w lepszym nastroju, a nasze energie życiowe ulegną zwiększeniu.
Nie każda dieta ma nas odchudzić. Oczywiście dieta warzywno owocowa jest na tyle niskokaloryczna, że prawdopodobnie będziemy zrzucać na niej zbędne kilogramy, ale nie możemy traktować jej jak świetnego sposobu na odchudzanie. Istnieją dużo lepsze metody, które można stosować przez dłuższy czas, ponieważ dieta dr Dąbrowskiej nie może trwać całymi tygodniami, miesiącami i tym bardziej latami. Jest ona kuracją i leczniczą terapią, która usprawnia nasz organizm, poprawiając tym samym całe nasze zdrowie.