Jak oczyścić organizm z toksyn?

Nawet nie mamy pojęcia, ile toksyn może zalegać w naszych organizmach. Biorą się one naprawdę z rozmaitych rzeczy, a często sami je wprowadzamy do swoich jam ustnych, odżywiając się nieracjonalnie, czyli spożywając dania tłuste, przetworzone oraz pełne cukru i sztucznych dodatków. Często alarm wzbudzają w nas dopiero złe wyniki badań, które świadczą o tym, że jeśli nie zmienimy swojego stylu żywienia, wkrótce zachorujemy na jedną z groźnych chorób. Dieta oczyszczająca pozwoli nam się przed nią ustrzec i usunie z naszego organizmu zalegające toksyny. Przeprowadźmy ją, a szybko poczujemy się lepiej i na pewno zdrowiej.
Oczyszczanie organizmu następuje w momencie, gdy dostarczamy temu organizmowi większą ilość płynów. Główną jej część powinna stanowić woda, która jest dla nas wspaniałym filtrem i najlepszym produktem gaszącym pragnienie. Dieta oczyszczająca powinna zawierać jej spore ilości i nie mówimy tutaj o litrze wody dziennie, a o przynajmniej trzech litrach. Sportowcy i osoby bardzo aktywne fizycznie nieraz przyjmują do pięciu litrów wody dziennie i nie jest to wcale jej przesadzona ilość. Jeśli chodzi o rodzaj pożywienia, tutaj skupiamy się na produktach prostych, naturalnych i w ogóle nieprzetworzonych. Prezentuje je nam bardzo dobrze dieta warzywno owocowa, z której pomocą możemy właśnie oczyszczać organizm, jedząc głównie świeże owoce i świeże warzywa. Stawiajmy przede wszystkim na te drugie produkty, ponieważ owoce zawierają jednak pewne ilości cukru, a jest on dla nas niewskazany, jeśli w naszym organizmie dalej występują jakieś toksyny. Spróbujmy zatem polubić się z warzywami i przyrządzajmy je na różnorodne sposoby, tworząc z nich artystycznie wyglądające sałatki, tradycyjne zupy, kremy czy nawet ciasta (świetne wypieki wychodzą z marchewek). Nie ograniczajmy się też np. wyłącznie do jabłek, jeśli to je lubimy najbardziej, tylko próbujmy urozmaicać swoją dietę, by była ona bogata w różne pokarmy. Dostarczą nam one w końcu różnych witamin i różnych składników odżywczych.
Oczyszczanie wcale nie musi być trudne, więc możemy nawet czerpać z niego przyjemność, jeśli tylko właściwie się do niego nastawimy. Pamiętajmy, że taka oczyszczająca dieta to nie dieta odchudzająca, dlatego nie musimy na niej przesadnie ograniczać spożywanych kalorii czy uważać na to, czy w poszczególnych produktach nie ma zbyt dużo tłuszczu. Jedzmy po prostu zdrowo i wartościowo oraz pijmy dużo wody, a nasz organizm sam zdoła się oczyścić. Naprawdę jest on tak uzdolniony, że potrafi samodzielnie się usprawnić.